Tänä aamuna heräsin aikaisin.
Rupesin pakkaamaan pyörää nopeasti kun vielä ei satanut ja sadetta oli kuitenkin luvattu.
Ajelin Oulusta tietä 847 kohti Kempelettä ja Liminkaa. Sitten 8-tielle kohti Raahea. N. 5 kilsaa ennen perillepääsyä
alkoi satamaan! Onneksi pysähdyin ensin Myllymäen Rautakaupalle mistä oli tarkoitus noutaa avain tulevaan yöpymispaikkaan.
Mökki olikin sitten varsin hieno, Raahen reserviupseerikerhon maja ja vaikka vettä ei sisälle tullukaan ei siinä paikassa ollut kyllä mitään valittamista!
Se on semmonen vanha kunnon täyttä keloa oleva erämaakämppä missä on tuvan puolella sohvat/ nukkumispaikat kolmelle ja saunakammarin puolella
sängyt kolmelle.
En kylläkään keksinyt miten talon sähkölämmityksen saa päälle, toivottavasti saan sen kaverin kiinni jonka kautta mökin löysin, että saa taloon
lämmöt, muuten pojat valittaa huomenna että eihän tämä passaa ollenkaan!
Huomenna sitten alkaa hypytys tuolla rannassa -sieltä jo musiikkia kuuluukin kun tää kirjasto on aika vieressä. Tänään Raahe Festivaalien pääesiintyjänä olisi Mamba ja Laura Voutilainen.
Huomenna esiintyy Dingo, Tuomari Nurmio ja viimeisenä Menneisyyden Vangit. Lauantain pääesiintyjiä ovat Pandora, Klamydia ja Frederik.